Wazony wysokie – piękny element aranżacji wnętrza

0 comments

Wazon służy nie tylko do przechowywania ciętych kwiatów. Każdy, kto dba o wystrój swojego mieszkania lub domu, doskonale wie, że wazony to również element aranżacji, który potrafi doskonale podkreślić wystrój wnętrza, przełamać jego kolory lub skontrastować się z pozostałymi elementami pomieszczenia. Szczególnie wazony wysokie pięknie wkomponują się we wnętrzu, gdyż idealnie nadają się do ustawienia ich na meblach, a także na podłodze.

Dlaczego warto mieć w domu wazony?

Po pierwsze – nigdy nie wiesz, jakie dostaniesz kwiaty

Urodziny, imieniny czy każda inna okazja to czas, kiedy masz prawo spodziewać się prezentu w formie kwiatów, dlatego warto mieć przynajmniej jeden wazon, do którego wstawisz bukiet. Różne kompozycje kwiatowe inaczej będą prezentować się w innych typach wazonów. Proste, szklane flakony idealnie sprawdzają się przy wielobarwnych bukietach ciętych kwiatów. Z kolei wazony ozdobne, wykonane w konkretnym stylu pasującym do wybranego typu aranżacji, doskonale skomponują się z bardziej stonowanymi kompozycjami kwiatowymi lub innych roślin, jak choćby wiosenne gałązki z baziami.

Po drugie – wazony to element aranżacji

Przez wiele pokoleń wazon był jedynie przedmiotem potrzebnym do przechowywania kwiatów, które stanowiły główną ozdobę pomieszczenia, w którym się znajdowały. Dzisiaj, gdy świadomość estetycznej aranżacji wnętrz stale wzrasta, dobór wazonu, który ją podkreśli, jest niezwykle istotny. Dzisiaj wazony, będące niekiedy istnymi dziełami designu, mogą stanowić o ozdobie wnętrza samodzielnie, bez uzupełniania ich kwiatami. Dzisiaj sytuacja się odwróciła i to właśnie kwiaty stały się dodatkiem do wazonu. Szczególnie wazony wysokie, które potrafią znakomicie uzupełnić przestrzeń i podkreślić wygląd komody lub sofy, stojąc na podłodze lub niewielkim stoliku.

Jest w czym wybierać

Nieważne, czy preferujesz styl klasyczny, rustykalny czy też modernistyczny. W każdym z nich znajdziesz mnóstwo pasujących do jego cech wazonów, które będą doskonałym uzupełnieniem pozostałych elementów wystroju. Nowoczesne wazony różnią się od siebie fakturą, wzornictwem, kolorami i kształtami. Z powodzeniem możesz szukać wazonów, które swoją formą przypominają atrakcyjne figurki. W ostatnim czasie furorę robię wazony, które przypominają słoje, menzurki czy butelki. Z kolei wśród materiałów modne stały się szkło, kamionka czy porcelana, które zdecydowanie wyparły popularny w PRL-u zdobiony kryształ.

Jak ustawiać wazony?

Wazony znakomicie prezentują się, gdy są ustawione w grupach. Postaw kilka sztuk, które różnią się od siebie rozmiarem , ale mają podobne wzornictwo i kształt, na stoliku lub komodzie, a przekonasz się, jak pięknie uzupełnią pustą przestrzeń, podkreślając jej wystrój. Co więcej, wcale nie trzeba dodatkowo ozdabiać ich kwiatami. W grupy idealnie komponują się mniejsze flakony, natomiast wazony wysokie są elementami dominującymi, dlatego lepiej prezentują się pojedynczo, np. w niezagospodarowanym rogu pomieszczenia.

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Najnowsze wpisy

  • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

    NOWE ARTYKUŁY

    Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
    12 Apr 20190 comments

    Poradnik Zakupowy © Copyright 2015