Odzież medyczna – uniformy dla całego szpitalnego personelu

0 comments

Czy personel szpitala musi być ubrany w biały, prosty kitel rodem ze strasznych filmów? Ależ skąd! W dzisiejszych czasach lekarze i pielęgniarki również mogą wyglądać atrakcyjnie i modnie! Zobacz, jak zmieniła się odzież medyczna, która dzisiaj pomaga zdobyć sympatię i zaufanie pacjentów.

Koniec ze stereotypami – mundurek medyczny inny niż dawniej

Jeśli chcesz zerwać ze stereotypem lekarza lub pielęgniarki, których widok wzbudza w pacjentach więcej przerażenia niż zaufania i chęci powierzenia Ci w opiekę własnego zdrowia, zadbaj o modny i schludny wygląd, który zapewni Ci nowoczesna i modna odzież medyczna. W szpitalach, ośrodkach zdrowia wymagane są w pełni sterylne i spełniające wszystkie wymogi oraz standardy fartuchy medyczne. Sklep internetowy Venauniformy.pl ma dla Ciebie wszystko, co pomoże Ci w osiągnięciu wygody pracy, a także atrakcyjnego i modnego wyglądu.

Ubiór medyczny – jakie cechy musi spełniać?

Uniformy medyczne to jedna z form odzieży ochronnej, której specyfikacja jest ściśle określona przez przepisy prawne. Najczęściej wykonuje się ją z elanobawełny, która zapewnia komfort pracy wynikający z lekkości i przewiewności materiału. Jej ochronna forma polega natomiast na nieprzepuszczalności płynów ustrojowych lub innych czynników potencjalnie chorobotwórczych, takich jak na przykład drobnoustroje.

Z czego składa się odzież medyczna?

Odzież medyczną stosuje się nie tylko w szpitalach, ale również w salonach kosmetycznych i odnowy biologicznej, a także w gabinetach stomatologicznych. W związku z różnorodnym charakterem tych placówek, często można spotkać w nich personel ubrany w inny typ odzieży medycznej. Jakie elementy stroju medycznego można spotkać w poszczególnych miejscach?

 • Fartuchy – popularne zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn pracujących w służbie zdrowia. Ich krój jest niezwykle różnorodny, występują również w różnych długościach, dlatego ich wybór jest niezwykle szeroki.
 • T-shirty – spełniają tę samą rolę, co fartuchy, dlatego wybór między fartuchem, a T-shirtem zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji.
 • Spodnie, spódnice, legginsy – znakomicie komponują się z krótszymi fartuchami.

Czy uniform medyczny musi być biały?

Biel naturalnie kojarzy się z czystością i sterylnością, dlatego przez wiele lat była obowiązującym kolorem w placówkach medycznych. Na szczęście dzisiaj coraz częściej spotyka się różne kolory uniformów medycznych, które wyróżniają pracowników poszczególnych oddziałów oraz komunikują pacjentom pewne znaczenia.

 • Czerwony – to kolor alarmowy, dlatego stosuje się go na oddziałach ratunkowych. Sugeruje gotowość do szybkiej i sprawnej akcji w stanie zagrożenia.
 • Niebieski – podkreśla intelekt i opanowanie osoby, która go nosi, dlatego często pojawia się np. na chirurgii.
 • Zielony – daje ukojenie i równowagę, dlatego często wykorzystuje się go na ortopedii.
 • Różowy i fioletowy – to ciepłe kolory, które wzbudzają zaufanie, dlatego spotyka się na oddziałach noworodkowych.

Coraz powszechniejsze stają się również uniformy medyczne z kolorowymi nadrukami.

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Najnowsze wpisy

 • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

  NOWE ARTYKUŁY

  Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
  12 Apr 20190 comments

  Poradnik Zakupowy © Copyright 2015