Dlaczego warto kupować droższe buty?

0 comments

Buty to niewątpliwie najważniejszy element naszej garderoby. Źle dopasowane i niewygodne mogą nie tylko zepsuć nam nastrój, ale i przyprawić o płaskostopie. Nie da się jednak ukryć, że na solidne buty, sygnowane dobrą marką, trzeba wydać sporo pieniędzy. Czy to rzeczywiście się opłaca?
W naszej ocenie zdecydowanie tak. Dlaczego warto kupować droższe buty?

Droższe, czyli jakie?

Na początek należałoby wyjaśnić, co rozumiemy przez pojęcie „droższe buty”. Czy to te, które zaprojektowali znani projektanci i które kosztują tyle, co mały samochód? Nie! Nie chodzi o to, żeby inwestować w buty całe oszczędności, ale o to, aby wybór ten był starannie przemyślany. Warto postawić na znanych producentów – niekoniecznie projektantów mody, ale firmy, które istnieją na rynku od lat i są znane z dokładności i wysokiej jakości. Poza tym droższe buty będą stworzone z droższych materiałów, czyli na przykład niezawodnej, naturalnej skóry.

Wyższa jakość

Dlaczego droższe buty są lepsze? Przede wszystkim z uwagi na wyższą jakość takiego produktu. Dobrzy producenci, którzy od lat podbijają polski i światowy rynek obuwia, korzystają wyłącznie z najlepszej jakości skóry. Nie jest ona ani zbyt sztywna, ani zbyt miękka. Do tego lepiej wygląda, lepiej przyjmuje pasty do butów i inne kosmetyki. No i przede wszystkim powoduje niesamowity komfort dla stopy – świetnie się do niej dopasowuje, dzięki czemu nawet nie czujemy, że mamy na sobie buty. Dodatkowo naturalna, wysokiej jakości skóra „ładnie się starzeje”. Wygląda równie dobrze zaraz po zakupie, jak i kilka lat później.

Dłuższa żywotność

Być może decydując się na droższe buty ze skóry, mocno nadszarpniemy nasz budżet, ale za to zrobimy to tylko raz na dobrych kilka lat. Taka jest bowiem potencjalna żywotność skórzanych butów. Solidna, wysokiej jakości skóra, o ile regularnie się o nią dba, potrafi znieść naprawdę wiele. Wybierając obuwie skórzane na lata, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na sposób połączenia podeszwy z resztą buta. Te najlepsze, najsolidniejsze, zostaną zszyte, a nie sklejone.

Lepiej zaprojektowane

Niby stawiamy na klasyczne obuwie, więc mogłoby się wydawać, że u każdego producenta będzie ono wyglądało tak samo. Nic bardziej mylnego! Pozornie identyczne, a jednak zupełnie inaczej zaprojektowane – taka jest różnica między butami z popularnych sieciówek, a droższymi butami, lepszych producentów. Inwestując w polskie obuwie skórzane, z pewnością odczujemy różnicę. Zauważymy większy komfort użytkowania i ich lepsze dopasowanie do stopy.

Na jakie buty warto zatem postawić?

Przede wszystkim szukajmy tych, które są uniwersalne i ponadczasowe. Jeżeli inwestujemy nieco więcej i zakładamy, że kupione buty będą nam służyły przez długie lata, warto postawić na wzór, który się nie „zdeaktualizuje” po roku, bo dany fason lub wzór przestanie być modny. Ze swojej strony polecamy przede wszystkim klasyczne buty. W naszym kraju istnieje kilka firm, tworzących buty ręcznie – bez klejeń i udziwnień – tylko prostota  i mocny szew. Jak zrobić dobre buty skórzane – polskie firmy wiedzą to najlepiej.

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Najnowsze wpisy

  • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

    NOWE ARTYKUŁY

    Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
    12 Apr 20190 comments

    Poradnik Zakupowy © Copyright 2015