Jak licytować na aukcjach Allegro, by wygrać? 5 wskazówek!

0 comments
licytacje-na-allegro

Na portalu Allegro.pl można znaleźć bardzo wiele ciekawych aukcji. Przedmioty wystawiane na licytacje mogą dotyczyć każdej kategorii i jest to świetna okazja, by kupić coś po kosztach. Szacuje się, że wśród wszystkich ofert na Allegro, zazwyczaj 15% opiera się na licytacji. Ta metoda dokonywania zakupów zapewnia dodatkowo dobrą zabawę, drobną rywalizację oraz podnosi poziom adrenaliny.

Na czym polegają licytacje?

Sprzedawcy wystawiają na portalu przedmiot, wyznaczając minimalny próg cenowy. Następnie, osoby przeglądające listę produktów, mogą kupować w sposób tradycyjny lub wybierać aukcje wyłącznie z możliwością licytowania. Wówczas uczestnicy podbijają stopniowo cenę i oczywiście ten kto na koniec zaproponuje najwięcej, kupuje produkt. Sztuka licytacji nie jest jednak taka prosta i zazwyczaj decyzją się na nią doświadczeni allegrowicze. Licytacje pozwalają upolować interesujący nas przedmiot zazwyczaj w niższej cenie, niż poprzez przycisk „Kup teraz”, aczkolwiek cały proces trwa przeważnie nawet kilka dni.

aukcje-licytacje-allegro

5 porad jak licytować na Allegro

Chcąc rozpocząć przygodę z aukcjami na największym portalu zakupowym, warto nauczyć się kilku podstawowych zasad. Nie ma oczywiście złotej recepty na sukces, jednak jest popularne kilka sposobów licytacji i każdy może wybrać ten najlepszy dla siebie.

 • Snajper – program, który wygra za Ciebie

Wiele osób do licytacji używa specjalnych programów, których zadaniem jest automatyczne przebijanie ceny. Taki snajper jest zgodny z regulaminem Allegro i w pełni legalny, dlatego bez obaw można pokusić się o takie rozwiązanie. Jego obsługa polega na tym, że wklejamy link do licytacji oraz podajemy najwyższą kwotę jaką możemy dać. Program w ostatnich minutach samodzielnie stara się przebijać cenę, zwiększając szansę na wygraną.

 • Przebij cenę dopiero na sam koniec licytacji

Jest to bardzo ważny punkt, jeżeli nie chcemy korzystać z programu. Aby wygrać i jednocześnie nie przepłacić, wyścig należy rozpocząć tuż przed końcem aukcji. Dopiero w ostatnich minutach podbijamy cenę, ponieważ robiąc taki ruch na dwa dni przed końcem aukcji, sami zawyżamy sobie cenę. Tak więc główna zasada mówi, aby dołączyć dopiero na koniec, a przez cały czas trwania aukcji cierpliwie czekać.

 • Ustal najwyższy próg cenowy

Kolejna cenna rada. Często uczestnicy w czasie zawziętej rywalizacji, przebijają coraz to wyższą kwotą, by tylko znaleźć się na pierwszej pozycji. W ten sposób niestety wcale nie oszczędzimy, a nawet wręcz przeciwnie. Przed podejściem do licytacji samodzielnie należy określić ile jesteśmy w stanie zapłacić za wybrany przedmiot i ściśle się tego trzymać.

 • Nie zaokrąglaj kwoty

Czasem, aby wygrać wystarczy zaoferować kwotę wyższą o 1 grosz. W przypadku gdy dwie osoby podają taką samą, pełną kwotę np. 50 zł to wygrywa ten kto był szybszy. Natomiast, podając kwotę 50,01 zł, możemy przebić ofertę konkurenta w ostatniej minucie, mimo tego, że to on był szybszy.

 • I ani grosza więcej!

Innym sposobem na licytacje jest również podanie na samym początku najwyższej kwoty jaką jesteśmy w stanie zapłacić i cierpliwie czekać na rozwój wydarzeń. W ten sposób na pewno nie wydamy więcej, niż było to zaplanowane, a i również mamy szansę na wygraną.

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Najnowsze wpisy

 • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

  NOWE ARTYKUŁY

  Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
  12 Apr 20190 comments

  Poradnik Zakupowy © Copyright 2015