Kupujemy bagażnik samochodowy – co warto wiedzieć?

0 comments

Bagażnik na dachu samochodu przydaje się nie tylko w okresie wakacyjnym. Bagażniki na reling lub bagażniki bazowe dają ogromne możliwości w kwestii transportu nie tylko bagażu, ale również sprzętu sportowego, bez którego wiele osób nie jest w stanie sobie wyobrazić wakacji. Co warto wiedzieć o bagażnikach samochodowych? Dowiedz się, jak wybrać własny bagażnik.

Jak wybrać bagażnik na dach?

Pierwszą rzeczą, jaką musisz wziąć pod uwagę przy zakupie bagażnika, to dostosowanie go do dachu auta. Jakie samochody jeżdżą po naszych drogach, a jaki jest Twój?

Samochody z relingami na dachu

Relingi to belki montowane wzdłuż dachu na jego krańcach. Wyróżnia się relingi klasyczne, czyli takie, w których występuje prześwit pomiędzy belką a dachem, oraz relingi zintegrowane, czyli przylegające do blachy. Jeśli jeździsz takim autem, naturalnym wyborem będzie dla Ciebie bagażnik samochodowy na reling. Jego elementy montażowe mocuje się właśnie do relingów.

Dachy z punktami montażowymi

Punkty montażowe to specjalnie przygotowane miejsca pod montaż bagażnika samochodowego bazowego. Tego typu belek nie montuje się do relingów, ale bezpośrednio do dachu. Przed zakupem upewnij się, że bagażnik samochodowy bazowy jest przystosowany do modelu Twojego auta. Szeroki wybór znajdziesz w ofercie pod linkiem https://www.motoautko.pl/pol_m_Bagazniki-samochodowe-_Bagazniki-bazowe-i-na-reling-9704.html.

Samochody z dachami normalnymi

Tzw. dachy normalne to takie, które nie posiadają ni zintegrowanych relingów, ani specjalnych punktów montażowych. Jeśli jeszcze autem z normalnym dachem, będziesz potrzebować bagażnika, który mocuje się do krańców dachu przy użyciu specjalnie zaprojektowanych łap. Jest to jednak rozwiązanie, które generuje pewne ryzyko uszkodzenia karoserii.

Nowoczesne bagażniki, czyli jakie?

Bagażniki bazowe oraz bagażniki na reling muszą spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa oraz posiadać homologację, która pozwala na używanie ich w ruchu drogowym. Zadbaj zatem o to, by posiadały takie atesty i certyfikaty jak:

 • TUV,
 • CityCrash,
 • B-Pimot.

Jakie cechy powinny posiadać wysokiej klasy bagażniki samochodowe na reling oraz bazowe?

 • Dobra aerodynamika – dzięki niej maleje opór, jaki powietrze stawia przecinającym je belkom. Wiąże się to z niższym zużyciem paliwa, a także generowaniem mniejszego hałasu. Gwarantują to między innymi bagażniki samochodowe bazowe Thule, które są projektowane z użyciem technologii lotniczej.
 • Odpowiednia nośność – zadaniem bagażników jest transport bagażu oraz sprzętu sportowego, dlatego muszą one być w stanie bezpiecznie przewozić ciężary o masie kilkudziesięciu kilogramów. Ładowność wysokiej klasy bagażników wynosi zwykle około 70 kilogramów.
 • Montaż – nikt nie lubi męczyć się z montażem akcesoriów. W związku z tym szukaj bagażników, które posiadają systemu łatwego montażu, np. rowki „T”. Oczywiście musza być one kompatybilne z relingami lub punktami montażowymi.

Jakie marki są najlepsze?

Prym wśród producentów bagażników na relingi oraz bagażników bazowych wiedzie szwedzka firma Thule, która wyspecjalizowała się w produkcji bagażników i akcesoriów. Poza nią inni cenieni producenci to również Fabbri, Amos, Menabo czy Cruz. Produkty tych oraz wielu innych marek znajdziesz w ofercie sklepie Motoautko.

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Najnowsze wpisy

 • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

  NOWE ARTYKUŁY

  Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
  12 Apr 20190 comments

  Poradnik Zakupowy © Copyright 2015