Kosmetyki profesjonalne – czym różnią się od drogeryjnych?

0 comments

Czy kosmetyki do salonu kosmetycznego różnią się od tych, które można znaleźć na drogeryjnych półkach? Jeśli tak, to czym i jaki ma to wpływ na naszą skórę? Dowiedz się więcej o kosmetykach gabinetowych i ich właściwościach.

Efekty po wyjściu z salonu kosmetycznego

Salon kosmetyczny to miejsce, w którym wykonywane są różnego rodzaju zabiegi, które mają w szybki i skuteczny sposób poprawić kondycję naszej skóry. Jednym z nich jest na przykład zabieg na zmarszczki mimiczne, po którym efekty widoczne są praktycznie zaraz po wyjściu z salonu. Dlaczego takich efektów nie da się uzyskać za pomocą drogeryjnych kosmetyków, które podobnie jak te z salonu skierowane są na konkretny problem? Wiadomym jest, że zabiegi na zmarszczki obejmują nie tylko produkty wklepywane w twarz, ale także sposób ich rozprowadzania i specjalistyczny sprzęt. Więcej o zabiegu znajdziesz tutaj: https://sklep.arkana.pl/b2b_pl/zabiegi/zabieg-redukujacy-zmarszczki.html. Co takiego kryje się kosmetykach profesjonalnych, że nie są one dostępne w drogeriach, a ich efekty bywają tak spektakularne?

Takie same normy, inny skład

Kosmetyki profesjonalne i kosmetyki drogeryjne podlegają takim samym normom. Oznacza to, że zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży, muszą przejść uzyskać niezbędne atesty i przejść szereg specjalistycznych badań:

 • badanie dermatologiczne,
 • badanie aplikacyjne,
 • badania aparaturowe,
 • badania mikrobiologiczne.

Pomimo tego, kosmetyki profesjonalne są nieco inaczej traktowane niż te drogeryjne. Wynika to z faktu, że stężenie składników aktywnych zawartych w produktach gabinetowych jest zdecydowanie wyższe, a tym samym przy niewłaściwym użytkowaniu może być niebezpieczne.

Dostępność kosmetyków gabinetowych

Konieczność umiejętnego aplikowania produktów gabinetowych sprawia, że nie są one powszechnie dostępne. Profesjonalne kosmetyki do salonu kosmetycznego mogą kupić tylko osoby, które posiadają odpowiednie uprawnienia kosmetyczne. Korzystanie z produktów o podwyższonym stężeniu składników aktywnych przez osoby niedoświadczone może przynieść więcej szkody niż pożytku. Skóra może zostać podrażniona, a w skrajnych przypadkach nawet poparzona.

Cena kosmetyków profesjonalnych

Kosmetyki profesjonalne i drogeryjne różnią się także ceną. Najczęściej, produkty gabinetowe są droższe niż te, które można znaleźć na sklepowych półkach. Wynika to oczywiście z ich jakości i większej ilości substancji w nich zawartych. Warto jednak zaznaczyć, że kosmetyki do salonu kosmetycznego są bardzo wydaje. Wystarczy mała ilość produktu, by efekty były spektakularne.

Gdzie kupić?

Profesjonalne kosmetyki do salonu kosmetycznego należy kupować tylko i wyłącznie u sprawdzonych producentów. Jednym z nich jest firma Arkana, której kosmetyki cechują się nie tylko wysoką jakością, ale przede wszystkim skutecznością i natychmiastowymi efektami. Zakupu można dokonać na kilka sposobów: w centrum obsługi klienta, w sklepie internetowym, a także przez najbliższego dystrybutora.

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Najnowsze wpisy

 • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

  NOWE ARTYKUŁY

  Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
  12 Apr 20190 comments

  Poradnik Zakupowy © Copyright 2015