Kaski narciarskie – jakie wybrać dla profesjonalistów?

0 comments

Ochrona głowy podczas zimowych sportów jest fundamentalna dla każdego narciarza, niezależnie od wieku czy doświadczenia. Bardzo ważna jest również wygoda i komfort noszenia kasku przez cały dzień na stoku, dlatego zobacz jakie parametry powinien mieć kask idealny oraz przetestuj nowoczesne rozwiązanie dla zawodowców.

Najważniejsze parametry kasków narciarskich

Odpowiedni rozmiar to cecha od jakiej z pewnością musimy rozpocząć swoje poszukiwania. Rozmiar zależny jest od kształtu głowy i wiąże się bezpośrednio również z wagą sprzętu. W przypadku kasku narciarskiego dla dziecka, ciężar może okazać się kluczowym parametrem. Kaski narciarskie posiadają wbudowaną regulację, która sprawia, że zakupiony sprzęt będzie uniwersalny i funkcjonalny. Dopasowanie jest możliwe dzięki paskowi FAS, który składa się z systemu taśm wspomagających regulację wielu elementów, by móc indywidualnie dostosować kask do kształtu i wielkości głowy.

Dla profesjonalistów najważniejsza będzie wygoda, która bazuje na sprawnej wentylacji oraz antyalergicznej wyściółce wewnętrznej. Ważne jest również, aby materiał wewnątrz kasku mógł być łatwo wyjmowany oraz wykonany z szybkoschnącego tworzywa. Kaski narciarskie mimo, że nie są obowiązkowe według polskiego prawa, to dla własnego bezpieczeństwa warto zainwestować w ten sprzęt. Wybór odpowiedniego jest tak samo ważny jak zakup butów. W obu przypadkach nic nie może nas uwierać czy obcierać, a zarówno za mały jak i zbyt duży rozmiar będzie wywoływał dyskomfort.

Duże znaczenie ma również materiał z jakiego wykonano zewnętrzną konstrukcję kasku. Ważne, aby nie był on zbyt ciężki, ale jednocześnie tłumił niepożądane dźwięki z zewnątrz, na przykład odgłos silnego wiatru. Wielu pasjonatów dużą wagę przywiązuje również do designu kasku, który mimo że nie ma znaczenia dla komfortu noszenia, tak odgrywa ważną rolę przy wyborze. Przeważnie kaski są dostępne w stonowanych odcieniach jak biały, szary,  czarny czy ciemnoniebieski.

Kaski narciarskie z szybą czy bez?

Nowoczesnym rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością, głownie wśród profesjonalnych pasjonatów zimowych sportów, jest kask narciarki z szybą. Decydując się na taki model zyskujemy dwa akcesoria w jednym, ponieważ gogle narciarskie są kolejnym niezbędnym wyposażeniem każdego fana zimowego szaleństwa.

Kaski narciarskie z goglami posiadają zintegrowaną szybę, która chroni oczy przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz promieniowaniem UV. Zaletami takiego sprzętu są również miękkie nauszniki, które można w każdej chwili odpiąć. Kaski z szybą spełniają więc szereg funkcji, które chronią i zabezpieczają głowę oraz oczy. Ponadto, gogle na kasku są stabilne i doskonale spełniają swoje zadanie, a dodatkowo w szybki sposób można je podnieść lub zdjąć. Taki system znacznie wpływa na komfort jazdy, dlatego świetnie sprawdzą się one dla osób, które spędzają dużo czasu na stoku. Profesjonalne modele wysokiej jakości posiadają również rozbudowany system wentylacyjny, który można dowolnie regulować poprzez wbudowane otwory wentylacyjne.

 

 

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Najnowsze wpisy

  • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

    NOWE ARTYKUŁY

    Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
    12 Apr 20190 comments

    Poradnik Zakupowy © Copyright 2015