Galeria handlowa – jak nie przepłacić na zakupach?

0 comments

Galeria handlowe niejako wdarły się do naszej codzienności i dzisiaj nikt nie wyobraża sobie np. niedzielnego popołudnia bez wizyty w takim centrum. Niemniej jednak, warto jest uważać na to jak kupujemy, aby nie przepłacać i być jak najbardziej zadowolonym z zakupów. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę 5 prostych wskazówek, które sprawią, że galerie handlowe nie będą Ci straszne.

 1. Zrób porządek w szafie i wykonaj listę

Jeśli wybierasz się do galerii po zakup nowych ubrań, to koniecznie wcześniej zrób rozpoznanie w Twojej szafie. Chodzi o to, aby dokładnie przemyśleć wszystkie rzeczy do kupienia, aby nie nabywać rzeczy, które potem mogą wylądować na dnie szafy i będą jedynie stratą pieniędzy.

Podobnie ma się rzecz z zakupami spożywczymi. Dokładnie zobacz, czego potrzebujesz i przygotuj sobie listę, na której wyszczególnisz wszystkie najważniejsze produkty. Pamiętaj, aby zawsze trzymać się listy i nie kupować niczego, co się na niej nie znajduje.

 1. Sprawdzaj ceny

W galeriach nie brakuje podobnych sklepów, dlatego też zawsze staraj się sprawdzać ceny za poszczególne produkty w różnych miejscach. Warto zauważyć, że często różnice mogą być bardzo znaczące i dzięki takim działaniom zaoszczędzisz czasami nawet do 20-30% na każdych zakupach, a to w skali roku naprawdę sporo.

 1. Nieuczciwe promocje – miej się na baczności

Niestety nie każda cena będzie okazyjna, pomimo, że sprzedawca zapewnia wielkim banerem, iż tak jest. Bardzo często stosowana praktyka to taka, gdzie sprzedawcy na kilka dni przed promocją specjalnie podnoszą ceny, aby potem ponownie je obniżyć. Pamiętaj, że nawet kiedy coś jest w przecenie, to nie znaczy, że musisz to kupić.

 1. Zniżki od banku

Wiele banków oferuje klientom zniżki na różne produkty w zamian za dokonywanie płatności ich kartami. W ten sposób można zyskać nawet kilkanaście procent zniżki w najpopularniejszych sklepach w galeriach handlowych.

 1. Taniej, nie znaczy oszczędniej

Jeśli kupujesz jakikolwiek sprzęt AGD, czy RTV do domu, to warto jest dołożyć nieco więcej do zakupu, ale w zamian za to mieć sprzęt nie tylko mniej awaryjny, ale i też bardziej oszczędny.

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Najnowsze wpisy

 • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

  NOWE ARTYKUŁY

  Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
  12 Apr 20190 comments

  Poradnik Zakupowy © Copyright 2015