3 sposoby na usprawnienie podróży autem

0 comments

Twój samochód to nie tylko rama i cztery koła. To również reszta wyposażenia, która może wydawać ci się zbędna, dopóki nie znajdzie się w twoim aucie. Zastanawiasz się, jak usprawnić swoje cztery kółka? Przygotowaliśmy 3 metody usprawnienia twoich podróży.

Rozwiązania dla sportowych maniaków

Miłośnicy wszelkiej maści sportów wyposażają się w najwyższej jakości sprzęt, jednak po macoszemu traktują jego transport. A przecież odpowiednie przygotowanie pozwoli nam uniknąć zbędnego stresu, a sprytnie zyskane miejsce w naszym aucie podniesie komfort jazdy. O czym nie mogą zapomnieć aktywni bywalcy stoków i ścieżek rowerowych?

Bagażniki samochodowe i rowerowe w Warszawie i w górach

Przede wszystkim powinni znaleźć sposób do przewiezienia swoich sprzętów. Często można trzymać je we wnętrzu auta, jednak skutkuje to ograniczeniem miejsca na ubrania i inny potrzebny bagaż. A wszechobecny ścisk nie wpływa na poprawę samopoczucia.

Narciarzom polecamy zamocowanie dachowych uchwytów lub boxów narciarskich. Dzięki temu przewieziesz nawet 6 par nart lub desek snowboardowych. Która opcja przewożenia jest lepsza? Boxy narciarskie sprawdzą się na kilkugodzinnych trasach. Świetnie ochronią narty przed zniszczeniem m.in. z powodu różnych warunków pogodowych. Z kolei na krótkie wyprawy wystarczą jedynie uchwyty, które są również tańszą opcją.

Większą swobodą do transportu swojego sprzętu mogą cieszyć się amatorzy rowerowych przejażdżek. Rowery mogą zostać przewożone na dachu, na haku holowniczym czy na tylnej klapie auta.

Baza to podstawa

O czym trzeba pamiętać przed montażem bagażnika rowerowego czy uchwytów na narty? Przede wszystkim o tym, że aby zamocować tego rodzaju sprzęt, potrzebna jest baza. Przybiera ona formę belek dachowych, inaczej nazywanych bagażnikiem bazowym. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w tego typu sprzęt, będziemy musieli przemyśleć zakup bagażnika magnetycznego. Jego montaż jest bardzo prosta, bo polega ona na przyssaniu płyty magnetycznej do dachu.

Pamiętajmy jednak, że bagażniki samochodowe i rowerowe w Warszawie i innych większych miastach, mogą utrudniać dojazd do parkingów podziemnych.

Wodne szaleństwo w mistrzowskim przygotowaniu

A jak należy przygotować się do przewożenia sprzętu wodnego? Tu również bardzo ważna jest ostrożność. Kajaki, deski windsurfingowe – cały ten sprzęt potrzebuje odpowiedniego transport. Ich powłoki często są śliskie, co może skutkować utratą stabilności. Sprzęt wodny zazwyczaj przewożony jest na specjalnej przyczepce lub bagażniku dachowym. To drugie rozwiązanie cieszy się największą popularnością. Dlatego, jeśli chcemy przewozić nasz sprzęt w dachowym boxie, musimy wcześniej umieścić w nim miękki materiał, który będzie amortyzował otarcia i zapobiegnie przesuwaniu się sprzętu.

Z kolei kajaki powinny być mocowane na belkach dnem do góry, a następnie zabezpieczone pasami transportowymi. Najlepiej dokonać tego z inną osobą, żeby odpowiednio zabezpieczyć sprzęt przed ewentualnym poruszaniem się przedmiotów w trakcie jazdy. Jeśli ładunek wystaje poza krawędź dachu, należy pamiętać, że zgodnie z Kodeksem Drogowym, należy taki bagaż odpowiednio oznakować.

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Najnowsze wpisy

  • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

    NOWE ARTYKUŁY

    Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
    12 Apr 20190 comments

    Poradnik Zakupowy © Copyright 2015