Jak wybrać nawigację samochodową?

0 comments
nawigacja samochodowa gps

Jeszcze kilkanaście lat temu, wybierając się w dłuższą podróż, należało przygotować całą stertę papierowych map, a osoba siedząca obok kierowcy była absolutnie nieocenionym informatorem. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i do powszechnego użycia weszła nawigacja samochodowa gps, zastępując zarówno mapy, jak i osobę pilotującą. Jak zatem wybrać odpowiednie urządzenie? Czym się kierować i na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Nawigacja wbudowana czy przenośna?

Pierwszym dylematem, z jakim się spotkamy w kontekście wyboru nawigacji jest to, czy powinna być przenośna czy wbudowana fabrycznie. W tej konkurencji zdecydowanie wygrywają nawigacje przenośne. Łatwiej dokonać jej aktualizacji, a nadto są dokładniejsze i posiadają większą liczbę przydatnych funkcji. Nie należy oczywiście całkowicie skreślać wbudowanych nawigacji, ponieważ są one zdecydowanie bardziej estetyczne. Przykładowo najnowsze modele Audi są wyposażone w całkiem niezłą i dość dokładną wersję pilota.

Dokładność map

Warto zaznaczyć, że idealna nawigacja samochodowa GPS musi posiadać aktualne mapy. Powszechnie uznaje się, że lepsze są nawigacje, które pokazują wąski obszar, to znaczy na przykład tylko Europę Środkową. Z reguły bowiem nawigacje, które jednocześnie posiadają mapy Europy, Azji i Ameryki Południowej oraz Północnej, tracą na rzetelności i dokładności.

Częstotliwość odświeżania pozycji

W kwestii technicznej istotnym elementem jest sprawdzenie jak często nawigacja odświeża naszą pozycję. Nawigacje, które robią to rzadko często się bowiem gubią i nie nadążają za zmianami w ruchu, kiedy znajdujemy się w obszarach silnie zurbanizowanych.

nawigacja gps

 

 

Twardy dysk

Jeżeli często podróżujemy i wielokrotnie pokonujemy te same trasy, dobrą opcją jest wbudowany twardy dysk, na którym będziemy mogli zapisać przejechane odcinki. To zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie i skraca czas każdorazowego wpisywania adresu naszej destynacji.

Wygoda użytkowania

Nade wszystko jednak powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy nasza nowa nawigacja samochodowa GPS ma przyjazny i intuicyjny interfejs, czy użytkowanie jest dla nas łatwe i zrozumiałe oraz czy zwyczajnie wygodnie nam się ją użytkuje.

Jeżeli często podróżujemy, zakup nawigacji jest naprawdę dobrą inwestycją, ułatwiającą codzienne przemieszczanie się. Dzięki temu nasza samochodowa wyprawa będzie dużo wygodniejsza i przyjemniejsza, a do tego nie musimy ze sobą zabierać dodatkowej osoby – pilota.

 

 

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Najnowsze wpisy

  • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

    NOWE ARTYKUŁY

    Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
    12 Apr 20190 comments

    Poradnik Zakupowy © Copyright 2015