Dlaczego Kindle jest tak popularny?

0 comments
czytnik kindle

Kindle jest czytnikiem elektronicznym wydanym przez Amazon. Korzysta z bezprzewodowych połączeń internetowych, aby umożliwić konsumentom zakupy, wybór i pobieranie książek, gazet i czasopism, które występują w formacie cyfrowym. Urządzenie jest przenośne i posiada pełną klawiaturę. Czytniki Kindle są sprzedawane z prostymi czarnymi, białymi lub spersonalizowanymi obudowami. Dlaczego jednak Kindle jest popularny?

Kindle a inne czytniki

Różnice można zobaczyć na pierwszy rzut oka. Kindle prezentuje się naprawdę zjawiskowo – używa 6-calowego ekranu z przytłumionym jasnoszarym tłem i ciemnoszarym tekstem zwanym E-Ink Pearl. Grafika w Kindle jest również w skali szarości. Brak podświetlenia ekranu LCD skutkuje mniejszym zmęczeniem wzroku niż w przypadku tradycyjnych monitorów. Design i wykonanie Kindle stoi na najwyższym poziomie – klawiatura jest odpowiednio duża, by móc z niej swobodnie korzystać, a jednak całe urządzenie nie sprawia wrażenia wielkiego gadżetu. Ogromną przewagą Kindla nad konkurencyjnymi czytnikami jest jego pojemność i łatwy dostęp do nowych powieści. Może pomieścić 4 GB plików, czyli około 3500 książek. Nowe pozycje można pobierać za pośrednictwem internetu po bardzo okazyjnych cenach.

Zalety czytników e-booków

 1. Mobilność

Właściciel Kindle może przechowywać materiały referencyjne, książki, podręczniki biznesowe, artykuły, notatki dla przyjaciół i rodziny na jednym urządzeniu, które łatwo mieści się w plecaku, teczce lub torebce.

 1. Aktualizacje

Kindle zostały poddane uaktualnieniu, ale nowsze wersje nie powodują, że poprzednie modele przestały być funkcjonalne. Każdy nowy Kindle może odbierać książki ze starszego czytnika za pomocą kabla danych. Książki można także pobrać na komputer lub Kindle i przesyłać między nimi. Pozwala to nam na posiadanie całej biblioteki w jednym miejscu bez konieczności ciągłego rozbudowywania swojego domu.13

 1. Ogromny wybór tytułów

Korzystanie z Kindle daje użytkownikowi dostęp do niezliczonej ilości książek, broszur, wydań naukowych, a część z nich jest dostępna tylko na tej platformie. Na przykład Stephen King napisał już nową książkę tylko dla Kindle. Czytnik ten umożliwia przechowywanie niezaszyfrowanych danych w urządzeniu, takich jak pliki .TXT, .DOC, czy PDF.

 

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Najnowsze wpisy

 • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

  NOWE ARTYKUŁY

  Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
  12 Apr 20190 comments

  Poradnik Zakupowy © Copyright 2015