Obiektyw do selfie – czy jest nam jeszcze potrzebny?

0 comments

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach internet został zdominowany przez zdjęcia typu selfie. W zasadzie wszędzie można się z nimi spotkać. Obecnie smartfony umożliwiają bezproblemowe tworzenie takich fotografii, gdyż z przodu telefonu mamy dostępny dodatkowy aparat. Problemy pojawiają się jednak wtedy, kiedy chcemy uchwycić na zdjęciu więcej, niż tylko siebie.

Obiektywy przeważnie mają ograniczone możliwości i zazwyczaj trzeba używać specjalnych obiektywów doczepianych do smartfona. Jednakże, czy w dobie dzisiejszych urządzeń są one jeszcze potrzebne?

W czym pomaga obiektyw do selfie?

Jest to nic innego, jak bardzo dobry dodatek, który sprawia, że niejako uzyskujemy obiektyw szerokokątny. Dzięki temu można odkryć zupełnie nową jakość zdjęć selfie, bowiem uchwycimy na nim zdecydowanie więcej obiektów, niż możliwe to było ze standardowym aparatem zamontowanym w smartfonie. Warto zaznaczyć, że zainstalowanie obiektywu jest bardzo łatwe i trwa zaledwie kilka sekund, a potem można robić kolejne fotki.

Co zamiast obiektywów?

Jeśli ktoś nie chce używać obiektywów, to może zdecydować się na selfie-stick. Jest to nic innego, jak dłuższy pałąk, do którego mocujemy smartfona i również wtedy możemy liczyć na szerszą perspektywę. Niemniej jednak, jest to rozwiązanie niezbyt wygodne ze względu na swoją konstrukcję, pomimo, że efekty na zdjęciach są jak najbardziej wartościowe.

Zdecydowanie łatwiej jest założyć obiektyw, a po sesji zdjęciowej po prostu go zdjąć i schować do kieszeni.

Czy warto jeszcze używać obiektywów?

Wszystko zależy od Twoich osobistych potrzeb, ponieważ, jeśli zależy Ci na bardziej zaawansowanych rozwiązaniach, to zdecydowanie obiektywy jak najbardziej są polecane i na rynku znajdziesz wiele ciekawych zestawów. Pozwolą one bardzo mocno rozszerzyć możliwości fotograficzne smartfona i wykonać niejedno dobre zdjęcie ze znajomymi lub pięknymi krajobrazami w tle.

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Najnowsze wpisy

  • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

    NOWE ARTYKUŁY

    Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
    12 Apr 20190 comments

    Poradnik Zakupowy © Copyright 2015