Nokia 8810 – powrót legendy?

0 comments

Wydawać by się mogło, że w dobie dotykowych smartfonów telefony z tradycyjną, „wciskaną” klawiaturą bezpowrotnie odeszły do lamusa. Okazuje się jednak, że na urządzenia z guzikami wciąż istnieje zapotrzebowanie.

Trend wykorzystuje Nokia: przygotowana przez fińskiego giganta ubiegłoroczna reedycja modelu 3310 była jednym z większych wydarzeń na rynku komórek. I choć reaktywacja legendarnego urządzenia ze względu na okrojenie wielu funkcji (m.in. brak wi-fi i GPS) nie spotkała się ze zbyt dobrym przyjęciem, to teraz Nokia zamierza poprawić część błędów i ponownie zawalczyć o rynek tradycyjnych telefonów.

Z Matrixa do kieszeni

Symbolem tej zmiany ma stać się zapowiedziana niedawno nowa wersja modelu Nokia 8810. Telefon ten stał się rozpoznawalny głównie ze względu na wykorzystanie go w kultowym filmie Matrix, gdzie zagrał jedno z charakterystycznych akcesoriów używanych przez Neo, głównego bohatera. Teraz Nokia zamierza popularnym „bananem” znów zawalczyć o umocnienie swojej pozycji jako producenta porządnych i jednocześnie z ducha oldschoolowych telefonów, które zmieszczą się w najmniejszej nawet kieszeni.

Nokia 8810 w liczbach: 512 MB, 4GB i 2 Mpx

Na co możemy liczyć? Nowa-stara Nokia na pokładzie posiadać ma dwurdzeniowy procesor Qualcomm 205 taktowany na 1.1 GHz. Do tego dochodzi 512 MB pamięci RAM wraz z całkiem sporą (jak na telefon tej klasy) ilością pamięci wewnętrznej: „aż” 4 GB! Nokia 8810 ma też zostać wyposażona w aparat o rozdzielczości 2 Mpx, a także pełen pakiet wyposażenia umożliwiającego łączność (wi-fi, Bluetooth, GPS, a także obsługę technologii 4G i LTE). Póki co nie jest znana jeszcze cena, ale można podejrzewać, że raczej nie przekroczy ona 350 zł. Premiera? Jeszcze w tym roku!

TAGS :

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Najnowsze wpisy

  • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

    NOWE ARTYKUŁY

    Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
    12 Apr 20190 comments

    Poradnik Zakupowy © Copyright 2015