Neurogra – czy warto z nią trenować?

0 comments

Neurogra to aplikacja mobilna, której głównym zadaniem jest trening mózgu oraz poprawa koncentracji i pamięci. W aplikacji znajdziemy różne programy treningowe. Czy warto z niej skorzystać?

Czy to coś kosztuje?

Zacznijmy od tego, że za dostęp do gier, ćwiczeń i mierzenia postępów trzeba zapłacić. Aplikacja dostępna jest w czterech planach abonamentowych – miesięcznym za 19,90 zł, kwartalnym 39,90 zł, półrocznym za 69,90 zł i rocznym za 99,90 zł.

Gwarantują one nieorganiczny dostęp do zasobów serwisu, w tym na aplikacjach mobilnych w systemie Android i Iphone.

Jak działa Neurogra?

W aplikacji dostępne są gotowe programy treningowe, które przeznaczone są dla osób uczących się, starszych i pracujących. Dostępne są również programy na pamięć, koncentrację i zrównoważone. Każdy program działa na rozwój konkretnej umiejętności.

Trening powinien być wykonywany przez 15 minut dziennie 3-5 razy w tygodniu.

Dostępne gry mają prostą formę i wymagają wykonywania określonych czynności. Przykładowo w aplikacji dostępna jest gra, która nazywa się ABC i ma za zadanie poprawić naszą pamięć. Użytkownik otrzymuje 6 przypadkowo ułożonych liter alfabetu, które musi ułożyć w prawidłowej kolejności.

Gry podzielone są na kategorie: pamięć, pamięć podręczna, uwaga/koncentracja, logika/myślenie i szybkość.

Aby wiedzieć, czy ćwiczenia faktycznie dają efekty, postępy są na bieżąco monitorowane. W aplikacji używany jest Wskaźnik Rozwoju Intelektu ( w skórcie WRI). Podczas rozwiązywania testu mierzony jest czas reakcji, prawidłowe odpowiedzi oraz poziom zaawansowania.

Na podstawie tych parametrów otrzymujemy wykres przedstawiający postęp, który powinien pojawić się wraz z regularnie rozwiązywanymi ćwiczeniami.

neurogra-aplikacja-jak-wyglada

neurogra-aplikacja

neurogra

Czy to faktycznie działa?

Twórcy Neurogry na swojej stronie zapewniają, że zarówno ćwiczenia, jak i cała koncepcja została stworzona przez specjalistów. Program sam dopiera plan treningowy na bazie podanych przez nas informacji podczas rejestracji konta.

Uwaga! Jeśli chcesz przetestować program to gwarantuje on 5-dniowy darmowy okres próbny.

Dużym plusem programu jest fakt, że jest on dostępny na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu zawsze można wykonać trening.

Prowadzonych jest wiele badań, które wskazują pozytywny wpływ takich ćwiczeń na poprawę pamięci i koncentracji. Więc warto skorzystać z okresu próbnego i sprawdzić, jak wypadniemy w testach.

 

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Najnowsze wpisy

  • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

    NOWE ARTYKUŁY

    Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
    12 Apr 20190 comments

    Poradnik Zakupowy © Copyright 2015