Inteligentny monitoring – czym jest i jakiego sprzętu będziesz potrzebować, aby go założyć?

0 comments

Nowoczesne rozwiązania w coraz szybciej rozwijającym się świecie nie ominęły również obszarów związanych z szeroko pojętą ochroną mienia. Przestarzałe kamery o niskiej jakości odchodzą w niepamięć. Systemy monitorujące, niegdyś zarezerwowane jedynie dla dużych firm i instytucji, teraz dostępne są praktycznie dla każdego. Do tej grupy należy również zaliczyć system, który zrewolucjonizował pojęcie ochrony dobytku – inteligentny monitoring.

Inteligentny monitoring – co to jest?

Inteligentny monitoring to nowoczesny, kompleksowy i bezpieczny system ochrony, zarówno mieszkań, domów, jak i całych posesji.

Jego atutami są przede wszystkim:

 • Mobilność, dzięki podłączeniu kamerek do Internetu za pomocą WiFi, jego właściciel posiada nieustanny wgląd do tego, co dzieje się na jego posesji. Wszystko bezpośrednio w swoim telefonie
 • Prosta obsługa, nowoczesne systemy nie wymagają skomplikowanej konfiguracji i pomocy wykwalifikowanych doradców. Montaż można wykonać we własnym zakresie.
 • Dobra jakość, albowiem w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów alarmujących czy monitorujących, inteligentny monitoring rejestruje obraz w naprawdę wysokiej jakości.

inteligentny-monitoring

Kiedy warto z niego skorzystać?

Inteligentny monitoring stworzony jest do ochrony domu lub mieszkania w czasie, gdy nie ma w nim właścicieli. Jego instalacja idealnie sprawdza się w przypadku:

 • Dłuższej nieobecności (spowodowanej wyjazdem na wakacje, delegacje itp.).
 • Pozostawienia w mieszkaniu osób trzecich (np. opiekunki z dzieckiem, ekipy remontowej lub sprzątaczki).
 • A nawet, gdy dom lub mieszkanie nie jest jeszcze zamieszkałe (w trakcie budowy).

We wszystkich wyżej wymienionych sytuacjach, a także w wielu innych, inteligentny monitoring pozwala na nieustanne kontrolowanie tego, co dzieje się w miejscu, w którym został zainstalowany. Chroni tym samym przed kradzieżą, niszczeniem, czy dewastacją mienia.

Ponadto, inteligentny monitoring może być idealnym rozwiązaniem do opieki nad dzieckiem. Wystarczy, że kamera zostanie umieszczona w jego pokoju, a rodzice w każdej chwili, przy użyciu telefonu, będą w stanie sprawdzić, czy dziecko jest bezpieczne (śpi, płacze, a może coś mu się stało).

Jaki system do monitoringu jest skuteczny?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów systemów inteligentnego monitoringu. Aby z całą pewnością można było stwierdzić, że dany sprzęt jest wysokiej klasy i spełnia swoje zadanie, podczas zakupu trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru?

Dobry system inteligentnego monitoringu musi spełniać 4 podstawowe kryteria:

 1. Kąt widzenia – kamera musi rejestrować wszystko, co dzieje się w pomieszczeniu, w którym została zainstalowana. Dlatego istotne jest, aby kąt widzenia był jak największy. Tak, aby po wykonaniu niewielkiego ruchu uzyskać obraz 360 stopni.
 2. Jakość nagrywania (rekomendowana w HD) – jest to bardzo istotna cecha, która może okazać się pomocna np. w przypadku, gdy do domu ktoś się włamie. Dobra jakość obrazu pozwoli z dużo większym prawdopodobieństwem rozpoznać sprawcę.
 3. Kompatybilność – ważne, aby system współgrał z większością dostępnych na rynku telefonów i systemów operacyjnych. Tak, aby jego zakup nie wiązał się z koniecznością wymiany smartfona.
 4. Oszczędność energii – cecha niezwykle istotna zwłaszcza podczas dłuższych nieobecności. Nie zawsze bowiem kamera ma bezpośrednie podłączenie do źródła prądu (trzeba posiłkować się tradycyjnymi bateriami). Stąd tak ważne, aby oszczędzała energię, tym samym wydłużając czas pracy.

Wszystkie wyżej wymienione cechy to gwarancja długiej i solidnej ochrony posesji.

Gdzie kupić dobry system inteligentnego monitoringu?

Producentem spełniającym wszystkie wyżej wymienione wymogi jest firma Yi Polska. Dostarcza ona niezwykle zaawansowane systemy monitorujące, łączące w sobie wysoką jakość nagrywania, kompatybilność z różnymi systemami operacyjnymi, oszczędność i dodając od siebie bardzo atrakcyjne ceny.

Dodatkowo, dzięki autorskiej i bardzo intuicyjnej aplikacji Yi Home App korzystanie z systemu inteligentnego monitoringu jest wyjątkowo proste.

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Najnowsze wpisy

 • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

  NOWE ARTYKUŁY

  Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
  12 Apr 20190 comments

  Poradnik Zakupowy © Copyright 2015