Recenzja odkurzacza piorącego SE 5.100 od firmy Karcher

0 comments
Recenzja odkurzacza piorącego karcher se 5100

Wielofunkcyjność odkurzaczy piorących polega na zastąpieniu dwóch urządzeń – jednym, lecz o profesjonalnych osiągach i możliwościach. Firma Karcher produkująca na skalę światową maszyny sprzątające, zatroszczyła się o innowacyjne rozwiązanie dla osób chcących w szybki i prosty sposób zadbać o czystość w swoim domu i nie tylko.

Odkurzacz piorący ma szerokie zastosowanie, błyskawicznie usuwa plamy z dywanów, a także sprawdza się przy meblach tapicerskich, wykładzinach tekstylnych, twardych podłogach oraz fotelach samochodowych. Sposób w jaki działa odkurzacz SE 5.100  jest bardzo intuicyjny, mianowicie woda łączona jest ze środkiem czystości i za pomocą spryskiwacza mieszanina ta rozprowadzona jest po zabrudzonej nawierzchni. Następnie  funkcja ssąca umożliwia dokładne wciągnięcie zebranego brudu wraz z wodą, prowadząc do osuszania miejsca piorącego.

Czyszczenie na sucho i na mokro

To co wyróżnia odkurzacze piorące od tradycyjnych jest możliwość zastosowania go do dowolnej powierzchni w dwóch trybach – na sucho i na mokro. Oznacza to, że nie tylko precyzyjnie wypierze wykładzinę czy dywan, ale także może zebrać wszystkie suche zanieczyszczenia, jeżeli zastosujemy worki filtracyjne. Ponadto, Odkurzacz piorący Karcher umożliwia zebranie zalegającej wody z twardych powierzchni.

W skład zestawu sprzątającego wchodzi:

 • wąż spryskująco-odsysający,
 • rura,
 • dysza z nasadką do podłóg twardych,
 • ssawka szczelinowa,
 • ssawka do tapicerki,
 • filtry i torebka filtracyjna

Dane techniczne i funkcjonalność odkurzacza Karcher

Wymienne końcówki umożliwiają dopasowanie się do czyszczonej powierzchni, dzięki czemu bez przeszkód można wyprać tapicerkę samochodową oraz obicia meblowe. Ponadto, Karcher jest przystosowany do użytkowania w domach, w których mieszkają alergicy, ponieważ wraz ze specjalnym środkiem antyalergicznym, usuwa nie tylko zanieczyszczenia, ale także 99% roztoczy. Odkurzacz piorący jest również przeznaczony dla mieszkań ze zwierzętami domowymi, bo dzięki funkcji ssącej, wraz z brudem likwidowana jest także sierść z dywanów, wykładzin i tapicerek.

Urządzenie posiada system dwóch zbiorników, czyli do jednego należy wlać wodę wraz z środkiem czyszczącym, a drugie zostanie zapełnione automatycznie zużytą wodą. Odkurzacz umożliwia również proste rozwiązanie jakim jest schowek na narzędzie i dodatkowe akcesoria.

Karcher tworzył trzy modele uniwersalnych odkurzaczy piorących, które różnią się rozmiarem, wydajnością oraz ciężarem. SE 5.100 jest modelem najnowszym, który wprowadził ulepszenia, chociażby zredukował wagę urządzenia do 7kg. Ponadto, charakteryzuje się:

  • ciśnieniem 210 mbar
  • wydajnością 68 l/min
  • mocą 1400 W + 40 W
  • pojemnością zbiorników 4 l / 4 l

asc pro autoryzowany dealer karcher we wroclawiu

W opinii użytkowników sprzęt piorący jest półprofesjonalny, idealny do codziennego użytku ze względu na bezproblemową obsługę. Kolejną zaletą jest fakt, że nie wymaga on zbyt dużo naszej uwagi przy pielęgnacji – ze względu na wytwarzaną temperaturę nie osadza się kamień na zbiornikach. Dzięki odkurzaczowi SE 5.100, środek piorący przenika w głąb materiału, docierając do zanieczyszczeń, które są niedostępne dla tradycyjnego odkurzacza. Niewątpliwie zakup tego wielofunkcyjnego sprzętu pomoże całkiem odświeżyć wygląd mieszkania, przywrócić dawny blask i kolor mebli, a także przedłużyć ich żywotność.

Jakie środki chemiczne stosować do odkurzacza piorącego?

Preparatów nadających się do użytku jest całkiem dużo, w zależności od przeznaczenia i oczekiwanego rezultatu. Najlepiej stosować oryginalne środki czystości firmy Karcher, a do najpopularniejszych zalicza się:

– RM 760 – Proszek do prania
– RM 769 – Odplamiacz
– RM 519 – Środek czyszczący do dywanów i wykładzin
– RM 762 Care Tex – Środek ochronny do wszystkich materiałów

 

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Najnowsze wpisy

 • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

  NOWE ARTYKUŁY

  Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
  12 Apr 20190 comments

  Poradnik Zakupowy © Copyright 2015