Przechowywanie rzeczy w szafach – jakie szafki wybrać?

0 comments

Jeśli zależy Ci na tym, aby w Twojej szafie panował zawsze porządek, to warto byłoby zainteresować się kilkoma ważnymi aspektami, dzięki którym będziesz w stanie zapanować nad bałaganem i zawsze szybko znajdziesz ulubione rzeczy. Poniżej przedstawiamy Ci kilka prostych koncepcji, które warto wdrożyć przy przechowywaniu różnych rzeczy w szafie.

Dopasuj szafę do siebie

Warto od razu powiedzieć, że tak naprawdę nie ma jednego systemu przechowywania rzeczy w szafach, który byłby idealny w przypadku każdego człowieka. Jeśli ktoś jest np. typowym wzrokowcem, to można grupować ubrania według typów i kolorów. Natomiast jeśli jesteś słuchowcem, to zawsze można doposażyć się w różnego rodzaju etykiety, czy pojemniki, dzięki którym szybko się w tym wszystkim połapiesz.

Składaj ubrania „na trzy”

Jest to najprostszy i najszybszy sposób na składanie ubrań i gwarantuje, że nie będą one zajmowały nie wiadomo jak dużo miejsca w szafie. Najpierw składa się daną rzecz na pół, a powstały w ten sposób prostokąt składamy potem na trzy części, jeden brzeg zawijając do środka. Idealnie sprawa się to w przypadku ręczników, czy pościeli.

Dokonuj przeglądów szafy

Regularnie, np. raz w miesiącu możesz szybko przejrzeć szafę i sprawdzić, czy coś nie wymaga poprawienia lub ułożenia na nowo. Być może wkradł się nam mały chaos, który należałoby jak najszybciej poprawić, aby dalej korzystanie z szafy były w pełni bezproblemowe.

Dodatkowe wyposażenie szafy

Tutaj tak naprawdę wiele zależy od Ciebie, ponieważ dodatkowe wyposażenie nie jest szczególnie obowiązkowe do utrzymania czystości, jednakże może znacząco pomóc w utrzymaniu tam porządku. Należy jednak pamiętać, że czasami najlepsze dodatki nie pomogą, kiedy będziemy zwyczajnymi bałaganiarzami. Wtedy zawsze możesz mieć problem ze znalezieniem ubrań na daną okazję.

Warto również rozważyć opcję specjalnie przygotowanych dla nas mebli. Plusem takiego rozwiązania jest oszczędność miejsca, stworzenie własnego projektu i dopasowanie mebli do stylu wnętrza. Sprawdź naszą listę sklepów, którym warto powierzyć to zadanie – meble na wymiar.

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Najnowsze wpisy

  • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

    NOWE ARTYKUŁY

    Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
    12 Apr 20190 comments

    Poradnik Zakupowy © Copyright 2015