Pokój ucznia – jak prawidłowo go urządzić?

0 comments
pokój ucznia

Pokój dla dziecka, które chodzi już do szkoły, musi być nie tylko przytulny, ale również funkcjonalny. Powinien stać się dla ucznia ostoją, w której może odpocząć od codziennych trosk, ale także i miejscem pracy, w którym ochoczo będzie brał się do nauki. Jak zatem urządzić pokój ucznia, co musi się w nim znaleźć i jakich zasad należy przestrzegać?

To nadal pokój dziecka

Rodzice często zapominają o tym, że dziecku nie zawsze musi się podobać to, co jest akurat najmodniejsze. Uczniowi nie jest potrzebny pokój przekopiowany z katalogu, a odpowiednio zaaranżowana przestrzeń, która połączy jego upodobania i hobby z obowiązkami. Niezależnie zatem od tego, czy urządzamy pokój dla ucznia pierwszej klasy, podstawówki czy ostatniej liceum – zawsze konsultujmy swoje wybory z pociechą.

Meble, których nie może zabraknąć

Podstawą każdej sypialni jest łóżko. W pokoju ucznia również nie może go zabraknąć, jednak w tym przypadku może warto zdecydować się na składaną sofę. Jest to idealne rozwiązanie w niewielkich pokojach – dziecko będzie mogło swobodnie spędzać w nim czas nawet podczas zabawy z przyjaciółmi. Kolejnym obowiązkowym elementem jest biurko. Jego wielkość zależy dopasować do tego, czy stanie na nim PC lub inny sprzęt elektroniczny. Jeśli nie, to jego gabaryty nie muszą być większe niż to, by dziecko mogło wygodnie przy nim usiąść i swobodnie położyć łokcie na blacie. Krzesło w pokoju ucznia powinno być niezwykle komfortowe, dlatego nie warto na nim oszczędzać – pociecha może spędzać kilka godzin dziennie przy biurku, dlatego aby uniknąć bólu kręgosłupa lub innych schorzeń, wymagane jest porządne siedzisko.

Oświetlenie w pokoju ucznia

Najważniejszą rolę spełnia tu lampka na biurku. Powinna ona dawać tyle światła, by dziecko mogło bez problemu uczyć się i poruszać po pokoju po zmroku, jednak nie może być na tyle silna, by powodować efekt olśnienia. Mocna żarówka w jednym punkcie bardzo męczy wzrok, a dodatkowo może prowadzić do jego uszkodzenia. Wybierając lampę główną pamiętajmy o tym, że różne barwy oświetlenia zachęcają do innych czynności. I tak zimne, mocne światło wspiera naukę, natomiast przygaszone, ciepłe odcienie będą odpowiednie do relaksu i wyciszenia się.

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Najnowsze wpisy

  • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

    NOWE ARTYKUŁY

    Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
    12 Apr 20190 comments

    Poradnik Zakupowy © Copyright 2015