Pokój kinomana – jak go urządzić?

0 comments

Oglądanie filmów w domu może przypominać wizytę w kinie. Zadbaj o kilka detali i zaaranżuj swój pokój w taki sposób, by zestawy kina domowego gwarantowały najlepsze wrażenia. Jeśli kochasz kino, zobacz kilka naszych inspiracji i zamień swój salon w małą salę kinową.

Gdzie umieścić telewizor?

Najważniejsza jest wysokość, na jakiej postawisz lub powiesisz telewizor. Najlepszych wrażeń doznasz, kiedy będzie on znajdował się na wysokości Twojego wzroku. Aby skupić uwagę wyłącznie na filmie, unikaj zbyt wielu mebli i elementów dekoracyjnych wokół ekranu.

Kino domowe czy zestaw stereo?

W słuchaniu muzyki, pomimo prób z dźwiękiem surround, niezawodny pozostaje system stereo. Jednak oglądanie filmów to coś innego! Przestrzenność dźwięku dopełnia wrażeń, jakie dostarcza obraz. Dlatego każdy szanujący się kinoman zainwestuje w kino domowe 5.1 (5 głośników i subwoofer). Jak rozmieścić głośniki kina domowego, by zapewniły jak najlepsze wrażenia dźwiękowe?

 • Dwie kolumny, będące głównymi źródłami dźwięku, ustaw symetrycznie po obydwu stronach mebla, na którym znajduje się telewizor.
 • Głośnik centralny musi znaleźć się bezpośrednio pod ekranem.
 • Dwa głośniki surround (efekty dźwiękowe) ustaw po obu stronach kanapy, na której będziesz oglądać filmy.
 • Subwoofer (najniższe dźwięki) możesz umieścić dowolnie. Najczęściej stawia się go jednak z przodu, w okolicach głośnika centralnego.

O co jeszcze zadbać przy aranżowaniu pokoju kinomana?

Odpowiednie zaplanowanie pokoju kinowego wcale nie jest trudne ani nie musi wiele kosztować. Jest jeszcze kilka szczegółów, które sprawią, że Twój pokój zmieni się idealną salę kinową.

 • Odległość kanapy lub foteli od telewizora – wymierz ją tak, by swobodnie objąć wzrokiem cały ekran. Optymalna odległość to 2-2,5 długości podstawy ekranu.
 • Stolik na napoje i przekąski – w czasie filmu każdy lubi przekąszać drobne smakołyki.
 • Zaciemnienie pokoju – aby stworzyć kinową atmosferę i móc oglądać filmy także w ciągu dnia, wyposaż okna w szczelne rolety.


To tyle! Dobre kino domowe zaaranżujesz, pamiętając zaledwie o tych kilku szczegółach!

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Najnowsze wpisy

 • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

  NOWE ARTYKUŁY

  Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
  12 Apr 20190 comments

  Poradnik Zakupowy © Copyright 2015