Mieszkanie idealne dla alergików – praktyczne rozwiązania

0 comments

Alergeny, które powodują reakcje nadwrażliwości w orgazmie, mogą znajdować się niemal wszędzie – nie tylko w ogrodzie, ale także w mieszkaniu. W szczególności osoby, które są uczulone na pyłki, kurz i roztocza, powinny ostrożnie dobierać materiały podczas aranżacji wnętrz i sukcesywnie dbać o czystość przy pomocy specjalnych urządzeń firmy Karcher.

Aranżacje wnętrz dla alergików

Podstawą, o której należy pamiętać, są przeciwalergiczne farby na ścianę. Malowanie wnętrza, zamiast przyklejania tapet czy boazerii, będzie miało znamienne znaczenie dla alergika. Klej używany przy montażu tapet jest substancją drażliwą i opary mogą powodować nadmierne łzawienie oczu lub kichanie. Szczególnie urządzając pokój dla dziecka, warto wybierać farby, które nie zawierają rozpuszczalników oraz produktów mineralnych, a zamiast tego stosować hipoalergiczne emulsje, rozcieńczane w wodzie. Organizm młodego człowieka jest bardziej podatny na działanie szkodliwych lotnych związków organicznych, które mogą nawet u zdrowego dziecka wywołać reakcje alergiczne.

Najbardziej uciążliwe są roztocza, które gromadzą się w poduszkach, kocach czy ubraniach. Najrozsądniej jest więc urządzić mieszkanie w stylu minimalistycznym. Warto zrezygnować z takich elementów jak zasłony czy firanki w oknach, wycieraczki przed drzwiami, koców oraz puchowych narzut na fotele i kanapę. Dodatkowo, dobrym rozwiązaniem są meble, które posiadają jak najwięcej zakrytych szafek i regałów, w których będzie można schować książki i dekoracje. Unikniemy w ten sposób osiadania się kurzu w miejscach trudnych do czyszczenia.

Jakie odkurzacze dla alergików?

Trudno jednoznacznie stwierdzić czy dla alergika lepszy jest dywan na podłodze czy panele. W dywan wbijają się roztocza, a kurz na panelach unosi się przy każdym ruchu powietrza. W związku z tym, niezastąpione będą odkurzacze dla alergików z filtrem HEPA. Jest to urządzenie niemal obowiązkowe w mieszkaniach osób skłonnych do reakcji alergicznych. Filtr powietrza HEPA składa się zazwyczaj z trzech warstw, które zbierają nawet 99,95% roztoczy. Oczywiście jest kilka poziomów przepuszczalności cząsteczek (E10, E11, E12, H13, H14), a najbardziej skuteczny jest ten z najwyższą wartością liczbową. Ponadto, opinie użytkowników potwierdzają, że odkurzacz dla alergików Karcher z filtrem wodnym, wypuszcza na zewnątrz całkowicie czyste powietrze. Takie urządzenie pomoże nam usunąć kurz i roztocza z dywanu, tapicerek oraz podłóg, bez niepożądanych reakcji organizmu.

Łóżko – pozbądź się roztoczy!

Oprócz dylematu, który odkurzacz wybrać, równie ważne z punktu widzenia alergika są kołdry, poduszki oraz samo łóżko. I właśnie dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na to jaki używamy materac oraz pościel. Samo łóżko najlepiej, aby było drewniane, ponieważ materiał na kanapie to dodatkowe miejsce dla roztoczy, które trudno jest usunąć. Materac natomiast dobrze, aby nie był zbyt gruby – ponownie tutaj minimalizm jest bardzo istotny. Ostatnią zasadą dobrego samopoczucia osób nadwrażliwych jest zastosowanie hipoalergicznej pościeli oraz prześcieradła. Tak przystosowane mieszkanie z pewnością zmniejszy ryzyko występowania reakcji alergicznych i poprawi komfort zarówno codziennego funkcjonowania, jak i snu.

 

LEAVE A RESPONSE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Najnowsze wpisy

  • Portal informacyjny na temat bezpiecznych zakupów w sieci i poza siecią. U nas znajdziesz praktyczne porady na temat właściwego wydawania pieniędzy, a także informacje o najnowszych nowinkach zakupowych dla niej i dla niego! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS

    NOWE ARTYKUŁY

    Mieszkania dwupokojowe – dla kogo?
    12 Apr 20190 comments

    Poradnik Zakupowy © Copyright 2015